Titanyum Kenet Çatı Sistemleri

İnşaat sektöründe çatı sistemi denince artık akla hemen kenet çatı sistemleri geliyor. Tabii ki bunun çeşitli nedenleri var. Yıllardır kaliteleri uygulama ve kullanımda kanıtlanmış ve onaylanmış olduğundan her gün daha fazla sayıda insan bu sistemleri tercih etmektedir.

Titanyum Kenet Çatı Nerelerde Kullanılır?

Titanyum kenet çatı sisteminin kullanım alanı geniştir. Ev, işyeri, cami kubbeleri ve her tür binanın çatı sistemlerinde kullanılabilir. Son derece dayanıklı malzemesi nedeniyle dünyanın en fazla rağbet gören çatı sistemlerinden biridir.

Titanyum Kenet Çatı Avantajları Nelerdir?

Titanyum kenet çatı sistemlerini hangi üstün özelliklerinden dolayı tercih etmelisiniz? Geleneksel çatı sistemlerinden onları ayıran belli başlı özellikler mutlaka vardır. Bunları sıralayacak olursak başlıca avantajlı özellikleri:

  • Titanyum kenet çatının en önemli özelliği büyük oranda geri dönüşümlü bir malzemeden oluşmasıdır. Bu oran %95’e varır ki dünyada da oldukça yüksek bir oran olarak kabul edilir. Doğa dostu ürünler her gün daha fazla tercih edilmektedir
  • Tüm iklim koşullarına karşı dayanıklı olduğu gibi, malzemenin kendi ürettiği bir patina vardır ve bu yüzeylerde ekstra koruma sağlar; yıpranmayı engeller bu nedenle de uzun ömürlüdür. Uzun yıllar bakım gerektirmez
  • Titanyum kenet çatı sistemleri son derece ekonomik sistemlerdir
  • Oldukça hafif bir malzemeden oluştuğu için, binaya ilave bir ağırlık vermez bu da ayrıca önemli bir tercih nedenidir
  • Görüntü olarak çok dekoratif ve dinamik bir dizayna sahiptir. Titanyum kenet çatılar hemen dikkatleri üzerine çeker

Titanyum çinko en çok tercih edilen çatı kaplamasıdır, dış deformasyondan etkilenmediği sürece kalıcı olarak kullanılabilir. Titanyum-çinko alaşımının temeli% 99,995 saf elektrolitik çinkodur. Alaşıma belirli miktarda az miktarda bakır ve titanyum eklenir. Alaşım içeriği, verdigris tabakasının renginin ve malzemenin teknik özellikleri gibi faktörlerin belirlenmesi açısından önemlidir. Titanyum-çinko çatı sistemi genellikle ahşap karkasa paslanmaz kelepçelerle sabitlenir, adından da anlaşılacağı gibi kenetlenerek monte edilir. Su geçirmezlik sağlayan, estetik açıdan dayanıklı bir kaplama sistemidir. Çatı yüzeyi montaj sırasında delinmez Montajdan hemen sonra plaka (pense veya manipülatör) yardımı ile birbirine kenetlenerek kaplamanın sızdırmazlığı sağlanır.

Mutlaka Göz Atın! :  Bakır Kenet Çatı

Titanyum kenet çatı hakkında bilgi edinmek ve ürünlerimizi yakından tanımak için, www.kenetsistemcati.com sayfamızı ziyaret edip müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

0 (216) 487 00 61