Bakır Kenet Çatı Sistemleri

Bakır Kenet Çatı Sistemlerinin İnşaat Alanındaki Yeri

Kenet çatı sistemlerinin, sıklıkla kullanılan bir çeşidi de bakır kenet çatı sistemleridir. Hem sağlam, hem de göze eski çatı sistemlerinden daha hoş, daha dekoratif göründüğü için inşaat alanında bir tercih sebebidir. İnşaat sektörü her gün büyük bir süratle yenilenip gelişse de bazı malzemeler hiç eskimiyor hep gündemde kalıyor. Bakır, geçmişten bugüne Türklerin çeşitli yaşam alanlarında yer aldığı gibi, inşaat alanında da önemli ve vazgeçilmez bir malzemedir.

 

Neden Bakır Kenet Çatı Sistemi Tercih Etmelisiniz?

Bakır kenet çatı sistemlerinin yılların deneyimi ile belirlenmiş bazı avantajlı yönleri onları tercih listesinin üst sıralarına taşır. Bu avantajları sıralayacak olursak:

  • Bakır kenet çatı sistemi her çatıya uygulama imkanı olan bir sistemdir
  • Tasarımda biçim verme kolaylığıyla dizayn özgürlüğü verir ve seçenekleri arttırır
  • Çok dayanıklıdır bu da kullanım ömrünü oldukça uzatır. Bir bakır kenet çatıyı uzun yıllar sorun yaşamadan kullanabilirsiniz
  • Son derece ekonomik bir çatı sistemidir, her bütçeye uygundur
  • Yalıtım konusunda da öncüdür: ısı, ses, su, yangın yalıtımlarını sağlar
  • Diğer tarafa nem sızıntısını dengeler ki bu da iklim koşullarına dayanıklılık açısından çok önemli bir kriterdir
  • Bakır Kenet Çatı sistemlerinin bir diğer önemli avantajı da geri dönüşümlü malzemeden olmasıdır. Bu sayede doğa dostu bir malzeme olma niteliğini taşır. Uzun zamandır inşaat sektöründe doğa dönüşümlü malzeme mümkün olduğunca tercih ediliyor. Ayrıca bakır, eskidikçe optik olarak daha da güzelleşen bir materyal olduğundan, binalara hem nostaljik hem de dekoratif bir hava kazandırır. Yüzyıllardır modası geçmediği gibi, gelecekte de trend olacaktır.

Adından da anlaşılacağı gibi, bir bakır çatı, çatının bakırla kaplanması işlemidir. Proje sahibinin tercihine ve yüklenicinin tecrübesine göre ithal veya yerli bakır levhalar ile kullanılabilir. Çatıdaki bakır kaplama, dayanıklı olmasıyla diğer kaplama teknolojilerinden farklıdır. Başka bir deyişle bakır ve bakır gizli akışı, bakır süspansiyon akışı ve bakır yağmur suyu iniş borusu sistemi oluşturan unsurlardır. Bakır çatılar yaparken ithal ve yerli bakır levhalar kullanmayı tercih edebilirsiniz. Türkiye’de üretilen bakır levha 1m x 2m boyutlarındadır. Bakır levha istenilen boyutta kesilir, bükülür ve bir kılıfla şekillendirilir. Bakır çatı kaplaması; kenetleme veya döndürme kaplama sistemi uygulanarak yapılır. Kenetleme tipi bakır çatı kaplamasında uygulama; bakır levhayı çatıya kelepçelerle sabitleyerek hazırlanan levhayı hazırlayınız.

Mutlaka Göz Atın! :  Çinko Kenet Çatı

Bakır kenet çatı sistemleri konusunda daha detaylı bilgi için mail veya telefon yoluyla bize ulaşabilirsiniz. www.kenetsistemcati.com sayfamızı ziyaret etmeniz yeterli. Müşteri temsilcilerimiz size her türlü desteği verecektir.

0 (216) 487 00 61