Çinko Kenet Çatı Sistemleri

Çinko Kenet Çatı Sisteminin Avantajları

Çinko kenet çatı sistemi, 25 derece eğimli çatılara uygulanan bir sistemdir. Boyuna olan birleşimler iki kez katlandığı için çift kenet de denir. Her tür mimariye uygun olan çift kenet sistemi, elle veya özel makineler yardımıyla bükülür.

Çinko Kenet Çatı Sistemi Neden Avantajlıdır?

Neden çinko kenet çatı sistemi yaptırmalıyım diyorsanız işte önemli bazı avantajları:

  • Saclar kenet makinesinde üretilerek birbirine kenetlenir. Bu sayede herhangi bir montaj deliği açılmasına gerek kalmaz ve bu da sızdırma olasılığını ortadan kaldırır. Sadece bu yönüyle bile bu sistem son yıllarda çatı inşaatlarında tercih sebebidir. Eski tip çatıların zaman içinde kar ve yağmur suyunu yer yer sızdırması; hatta akıntılara neden olması inşaat alanını da yeni çözümler bulmaya yöneltti.
  • Malzemede hemen hiç fire olmaz. Tüm parçalar ölçüye göre kesilip kenetlendiği için arta kalan kesilen bir fazlalık parça olmaz.
  • Son derece ekonomik bir sistemdir.
  • Tüm kenet çatı sistemleri gibi geri dönüşümlü malzemeden yapıldığından doğa dostu olarak kabul edilir.
  • Çok uzun ömürlüdür. Neredeyse 50 yıl civarında bir süre kadar herhangi bir bakım ve onarım gerektirmez. Bu da hatırı sayılır bir kullanım ömrü anlamına gelir.
  • Son derece hafiftir, binalara ilave bir ağırlık yapmaz.
  • Tüm iklim şartlarına dayanıklıdır bu da ürünün güvenilirliğini arttırır. Türkiye’nin dört bir yanındaki çatılara uygulanabilir.
  • Kolay şekil aldığından her tür alana uydurulabilir, çatı ustaları için kullanım kolaylığı olan bir malzemedir.

Dünyada sayısız çinko çatı sistemi örneği bulunmaktadır. Güzel görünümünün yanı sıra rüzgara en dayanıklı alternatiflerden biri olarak da insanların ilgisini çekmiştir. Kalıplama kolaylığı açısından oldukça hızlı ve keyifli bir montaj deneyimi sağlar. Dışbükey, içbükey, düz, kubbe ve diğer titanyum çinko, benzersiz tasarım olanakları ve çeşitli yüzey kalitelerine sahip yüksek kaliteli çözümler sunan eğimli çatılar için ilk tercihtir. Titanyum-çinko sandviç çatının fiyatı, ortalama 50 yıl hizmet ömrü ile düşük maliyetle ekonomik bir çözüm sağlar.

Mutlaka Göz Atın! :  Metal Kenet Çatı Sistemleri

Çinko kenet çatı sistemlerini kendi binanızda uygulatmak istiyor ve daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız, www.kenetsistemcati.com sayfamızı ziyaret ediniz. Müşteri temsilcilerimiz size mail veya telefon yoluyla detaylı bilgi vermeye hazırdır. Ayrıca yüz yüze görüşme için randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

0 (216) 487 00 61