Çinko Kenet Çatı

Çinko kenet çatı çift kenet sistemleri çinko özlü burgulu bileşimler ve standart kenet sistemlerine göre ileri bir kenet sistemidir. Çift kenet sistemi genellikle 25 derece eğime sahip çatılarda kullanılabilir. Çift kenet sisteminin uygulanabileceği en düşük eğim 3 derecedir. Çift kenet denilen boyuna birleşimlerin iki kez katlanmasını ifade eder.

Kenet levhalarının bükülmesi işlemi elle veya kenet makinaları vasıtasıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Çift kenet sistemi farklı detaylar sunabilmesi sebebiyle hem geleneksel hem de modern mimari yapılarına uygundur.

Çinko Kenet Çatı Avantajları Nelerdir?

Kenet çatı, sac denilen yapıların kenet makinesi ile istenilen boylarda üretilip birbirine kenet sac bölümlerinden kenetlenmesi sistemiyle üretilen çatılardır. Son yıllarda montaj delikleri olmamasından dolayı yüzde yüz sızdırmazlık garantisi vermesi sebebiyle konut ve işletmelerin çatılama işlemlerinde tercih edilen bir sistem konumuna gelmiştir.

Mimari yapıların en önemli noktalarından biri hiç şüphesiz çatılarıdır. İster konut ister ibadet veya plazalar için olsun, yapı bitirildiğinde üstünde yoğunlaşılan çatı sistemi için, yıllardır kullanılan çinko kenet çatı güzel bir alternatif olmaktadır. En az malzeme firesi ve en dayanıklı sistemlerden biri olması nedeniyle oldukça ekonomiktir. Uzun ömürlü kullanım ve geri dönüşümü mümkün malzemelerden üretildiği için doğa dostudur.

Çatı tadilatları zahmetli ve masraflı olmalarıyla bilinmektedir. Çinko kenet çatı ortalama 50 yıl kadar bakım ve tadilat gerektirmemektedir. Yapının uzunluğuna uygun ölçülerde üretimi sağlandığı için, en az ek yapısına sahiptir. Kenetler arasındaki kapalı klipsler sayesinde sızdırmazlık özelliğini maksimum seviyede tutmaktadır.

Hafifliği sayesinde yapıya ağırlık bindirmeyerek daha sağlam yapılar oluşumunu garanti etmektedir. Ayrıca tüm iklim koşullarına gösterdiği maksimum direnç sayesinde olası bir afette zarar görmeyecektir. Darbe dayanıklılığı, alev almaması ve rüzgar direnci sayesinde olası bir doğal afette en güvenilir malzemelerdendir. Çinko kenet çatı kolay şekillendirilebilmekte ve tüm mimari yapılara uyum sağlamaktadır.

Call Now Button0 (216) 487 00 61