Çelik Çatı Nedir?

Çelik profillerin birbirine montajı ve daha sonra çatı kaplama malzemeleriyle üstü kapatılan çelik çatı modelleri, günümüzde özellikle geçici olarak üretilen portatif yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Klasik çatı malzemelerine oranla daha sağlam ve dayanıklı olan bu malzemeler, rüzgar ve olağanüstü iklim koşullarında maksimum verimlik sunmaktadır.

Zamanla eskiyen çatı kalaslarının ve kiremitlerinin tadilatı hem zahmetli hem yüksek maliyet gerektirmektedir. Ayrıca klasik sistemlere oranla çok daha hızlı kurulumu yapılabilen çelik çatı sistemleri doğal afetlere karşı da dayanıklıdır.

Her işte olduğu gibi bu hizmeti alırken de dikkat edilmesi gereken konulardan birisi, işi yapacak kişilerin gerçekten alanında uzman olmasıdır. Maliyeti düşürmek amacıyla kullanılan blokların ince olması, üstüne monte edilecek çatının ağırlığı kaldırmayarak büyük felaketlere yol açabilmektedir. Bu bağlamda çelik çatı hizmeti alacağınız kurumun tecrübesini ve referanslarını dikkate almanızı öneriyoruz.

Demir profillerden ve galvaniz saclardan yapılmış yapılardır. Binaların üstünü kaplamak için güvenli, kaliteli, sökülemez, kırılmaz ve kırılmaz aramalar için ilk tercihtir. Bu yapılar fayans, ahşap veya hayatınızı tehlikeye atabilecek diğer malzemelerden tamamen farklıdır. Su geçirmez, hafif, yanmaz, yanmaz, parlamaz, paslanmaz ve doğal afetler, rüzgar, kar, yağmur, fırtına vb. Ortamlarda uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çelik çatıyı evde, işyerinde, etkinlik mekanlarında ve çeşitli eğlence merkezlerinde dayanıklılığını dert etmeden güvenle kullanabilirsiniz. Son zamanlarda yaşadığınız kiremitlerin veya ahşap çatıların azaldığını görebilirsiniz. Çünkü bu tesisler nedeniyle modası geçmiş ve kullanılamaz hale gelen kiremit, ahşap ve betonarme gibi çatıların yerini almak için çelik çatılar yaygın hale geldi.

Olası bir doğal afet durumunda canınızı ve malınızı korumak, daha güvenilir yapılarda yaşam sürdürmek için önerdiğimiz bu sistemin avantajları hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruların cevabına erişmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın! :  Titanyum Çatı Nedir?
0 (216) 487 00 61