Çelik Çatı Nedir?

Çelik profillerin birbirine montajı ve daha sonra çatı kaplama malzemeleriyle üstü kapatılan çelik çatı modelleri, günümüzde özellikle geçici olarak üretilen portatif yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Klasik çatı malzemelerine oranla daha sağlam ve dayanıklı olan bu malzemeler, rüzgar ve olağanüstü iklim koşullarında maksimum verimlik sunmaktadır.

Zamanla eskiyen çatı kalaslarının ve kiremitlerinin tadilatı hem zahmetli hem yüksek maliyet gerektirmektedir. Ayrıca klasik sistemlere oranla çok daha hızlı kurulumu yapılabilen çelik çatı sistemleri doğal afetlere karşı da dayanıklıdır.

Her işte olduğu gibi bu hizmeti alırken de dikkat edilmesi gereken konulardan birisi, işi yapacak kişilerin gerçekten alanında uzman olmasıdır. Maliyeti düşürmek amacıyla kullanılan blokların ince olması, üstüne monte edilecek çatının ağırlığı kaldırmayarak büyük felaketlere yol açabilmektedir. Bu bağlamda çelik çatı hizmeti alacağınız kurumun tecrübesini ve referanslarını dikkate almanızı öneriyoruz.

Olası bir doğal afet durumunda canınızı ve malınızı korumak, daha güvenilir yapılarda yaşam sürdürmek için önerdiğimiz bu sistemin avantajları hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruların cevabına erişmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Call Now Button0 (216) 487 00 61