Metal Kenet Çatı Sistemleri

Son yıllarda inşaat sektöründe gittikçe daha fazla yer bulan kenet çatı sisteminin başlıca malzemesi metal kenet çatı sistemleridir. Son derece pratik bir sistem olan metal kenet çatılar, hem montaj kolaylığı hem de dekoratif olmasıyla dikkat çeker.

Metal Kenet Çatı Yapısı

Metal kenet çatılar hangi malzemelerden ve parçalardan oluşur? Genel olarak kenet çatıların yapısı z profili, kenar aksesuar, taş yün, trapez sac, buhar dengeleyici ve trapez sac kısımlarından meydana gelir.

Çatıya minimum% 5 eğimle uygulanan metal çatı sistemidir. Geleneksel veya modern tüm yapılara kolaylıkla adapte edilebilir, parlak ve canlı çizgiler sergiler. Metal çatılar arasında en güvenli ve en çok tercih edilen ilk dikiş sisteminde şantiye üzerinde çatı dikme makinesinin oluşturduğu metal bobinler (titanyum, çinko, alüminyum, sac, bakır) istenilen uzunlukta imal edilmektedir. Sondaj için sabit ve hareketli gizli paslanmaz çelik kelepçelere gerek kalmadan çatı alt yapısına sabitlenir. Kenarlar kenetlenir ve kenetleme robotları veya el aletleri ile birleştirilir ve mükemmel su sızdırmazlığı sağlar. Kenet Roof, güçlü rüzgar ve fırtınalara karşı mükemmel direnç, darbe direnci, bakım gerektirmeyen ve su geçirmez olan dayanıklı metal çatı kaplama sistemidir.

Sistemde dört ayrı metal kullanılabilir. Bunlar:

  • Bakır
  • Çinko
  • Galvaniz ve
  • Alüminyum ’dur

Metal Kenet Çatı Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Metal kenet çatı sistemi, sadece bina çatılarında değil aynı zamanda yüzeylerde de kullanılır. Yüzeylerde hem ısı hem de ses yalıtımı için tercih edilir. Bazı iklim koşullarında bina yüzeylerini de korumak elzem hale gelir.

Metal Kenet Çatı Sisteminin Avantajları

Neden metal kenet çatı sistemi kullanmalıyım, diğer çatı sistemlerinden farkı nedir diye soruyor olabilirsiniz. Tabii ki metal kenet çatıları, geleneksel çatılardan farklı ve üstün kılan bazı avantajlı özellikleri var. Uzun zamandır uygulayan inşaat firmaları ve kullanmayı tercih eden tüketiciler bu avantajları teyit etmektedir. İşte metal kenet çatıların başlıca tercih nedenleri:

  • Montajı son derece basittir, elle veya robotlarla şekil verilebilir
  • Isı yalıtımı sağlar. Cephelerde de kullanılmasının bir sebebi de budur
  • Son derece ekonomik ve doğa dostudur. Geri dönüşümlü malzemeden oluşur
  • Tüm hava koşullarına karşı dayanıklı bir çatı ve yüzey sistemidir. Binaları her anlamda korur
  • Oldukça uzun ömürlüdür, yıllarca hiç sorun çıkarmaz bakım gerektirmez
Mutlaka Göz Atın! :  Çinko Kenet Çatı

Metal kenet çatı sistemi hakkında detaylı bilgi için www.kenetsistemcati.com sayfamızdan müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Tüm ihtiyacınız olan bilgileri vermekten mutluluk duyarız.

 

 

 

0 (216) 487 00 61