Çatı Onarımı

Akıtan, damlatan ve tahrip görmüş bir çatı sistemi yaşamış olduğunuz binaya, dairenize ciddi zararlar vererek ilk etapta olmasa bile ilerleyen süreçlerde ciddi zararlara yol açacaktır. Çatınızdan sızan yağmur suyu ve/veya su alçıpan ve sıvalara zarar verebilir hatta akan su dairenizde küflenmelere ve çürümelere yol açacaktır. Bu sebeple çatınızda oluşan sorunlar ve tahribatları en kısa sürede tespit edip bu sorunları tamir etmelisiniz.

Ev sahibinin vereceği sağlıklı kararlar üzerine çatıda oluşan deformasyonlar kırıklar veya sızıntıları engellemek ve bina ömrünü uzatma, daire sakinlerinin yaşadığı sorunları çözme adına binada yapılan önemli değişiklikler ve tamiratlardan biridir.

Çatı Yenileme İşlemleri 

Çatı yenileme işlemi başvurulan yetkili şirketin işini ne kadar düzenli ve profesyonel anlamda yaptığına bağlıdır. Çatı yenileme işlemi sonrasında binanızda veya bina sakinlerinin çatı sorunlarından kaynaklı rahatsızlıklarının çözüldüğü görülmektedir bu nedenle hem daha kaliteli bir yaşam standartları hem de daha az maliyetlerle ileride daha büyük sorunlara neden olabilecek çatı sorunlarınızı ihmal etmeyin.

Binanıza yapılan çatı kaplamaları fiyat açısından ne kadar uçuk bir rakam olursa olsun üretici, ürettiği çatı malzemesine belirli bir ömür biçmektedir ve üretilen malzeme bu biçilen ömür dahilinde kullanılmalıdır.

Çatı Kaplamalarının Ömrü Nedir?

İkamet ettiğiniz binanın veya dairenin ne zaman inşa edildiğini, çatınızın ne zaman yapıldığını bilmelisiniz. Yapılan onarım ve tamirat işlerinde kullanılan yapı malzemelerinin ömürleri yapılan bakım ve onarımlarla üreticinin ön gördüğü kullanım ömrünün önüne geçerek daha uzun yıllar kullanılabilir.

Tamir edilecek parçalar belirlendikten sonra, önce çatı çerçevesi elden geçirilmelidir. Çünkü iskeleti zarar görmüş bir çatıda bu parçayı görmezden gelmek ve onarıma muhtaç olmak, tüm çatıyı görmezden gelmek demektir. Tüm çatı, çerçevenin üzerine yükselir. Bu nedenle, çatı çerçevesinin gücü diğer faktörlerden daha önemlidir. Daha sonra çatı kaplama malzemesinin hasarlı kısmı onarılmalıdır. Aşınmışsa, üst kapağın altındaki yalıtım malzemesini değiştirin. Ardından arabanın tavanını onarın. Daha sonra bacayı, baca dibini, su akışını ve diğer kısımları onarın, gerektiğinde yalıtım malzemeleri temin ederek çatı onarım işini tamamlayın.

Mutlaka Göz Atın! :  Çatı Tadilatı  

Çatı onarımları alanında lider firmalardan biri olduğumuz için, müşterilerimize en kaliteli çatı onarım hizmetlerini en iyi fiyatlarla sunmak için dünyanın önde gelen markalarını kullanıyoruz. Çatı onarım işini yapacak personelin kalifiye eleman olması için size en uygun fiyata çatı onarım hizmeti vereceğiz,