Çatı Kaldırma

Tavan yükseltme işleminin bir esası olan çatı kaldırma işlemi önceden oluşturulan çatınızın kullanıcıya artık ergonomik gelmemesi rahatça çatısını gerekli gördüğü takdirde orayı belirli amaçlar için kullanamaması gibi durumlarda çatının belirli konumundan yükseltilerek daha rahat ferah ve kullanılabilir alan oluşturma amacıyla yapılan işlemin esasına çatı kaldırma işlemi denir.

Çatı kaldırma ve yükseltme işlemi devlet yükümlülüklerinde yasal olarak yapılan bir işlem değildir. Ancak İstanbul gibi bir metropol şehirde çatı kaldırma işlemi çokça yapılmakta ve çok rehavet görmektedir.

Çatı Yükseltmenin Cezası Var mıdır ?

Kaçak olarak yapılan çatı kaldırma sisteminiz daha sonradan bir cezai işleme tabi tutulmaz ve veya herhangi bir sorun teşkil etmez sizin adınıza. Çatı kaldırma işlemi yaptığınız esnada herhangi devlet kuruluşu denetlemeye gelir ise ilk etapta işi durdurur ardından da cezai işlem uygulayabilir.

Ancak bu tip bir muamele ile de karşılaşmaya bilirsiniz sadece süreci devam eden işinizi durdurma kararı da alabilirler. Çatı kaldırma işlemini yapmak isteyen kullanıcıların şu son dönemde gündemde olan yapı imar barışı kapsamında yapılan bu tür işlemler af yönüne girer herhangi bir sorun teşkil etmez sizin için.

Çatı Yükseltme İşlemleri Nasıl Gerçekleşir ?

Çatı kaldırma işlemi var olan odaların çatı ayaklarının yükseltilmesi ve yan bölgelerinden var olan eski duvarının üzerine gaz betonu örülerek geriye kalan ara boşlukların tuğla ile kapatılmasıdır. Var olan çatının üzerine yeni bir çatı yapılmaktadır. Şu anda kullanmakta olduğunuz çatı sisteminiz alt bölmeden sökülür ve yeni çatının üzerinden gerekli çatı yapım işlemleri sürdürülür ve çatı kaldırma işlemi tamamlanır.

Binanın çatısını kaldırarak çatının altındaki yaşam alanını ortaya çıkarabilir. Mevcut yasaya göre, çatı altındaki yaşam alanı belirli bir yükseklikte ve kuş kafesi altında kullanılabilir, ancak baş, çatının ucuna doğru çatıya değecektir. Bu nedenle çatı kaldırma etkinliği gerçekleştirildi. Çatı uygulamalarında firmamız her zaman çatı, çatı uygulamaları ve düz çatılı iç mekan tavan kaplamalarınızı kaldırarak hizmet vermektedir. Tecrübeli kadromuz ile çatı kaldırma projenizi doğru proje ve doğru süreç ile tamamlayacağız. Çift çatıyı kaldırmak isterseniz lütfen bizi arayın, fiyatı bizden alın, çatının nasıl kaldırılacağını sizlerle paylaşalım. Çatı asansörü şantiye inşaatı, apartman dubleks kat dubleksleri, geçmişte genellikle ahşap çatılardan oluşan, ahşap çatılarda, genellikle çatıyı kaldırmak için çatıyı kaldırmak zorunda kalmıştır.

Mutlaka Göz Atın! :  Çatı Tadilatı