Alüminyum Kenet Çatı

Uzun yıllardan beri kullanılan metal kenet çatı sistemleri, teknolojinin gelişmesi ve montajının sağlanması için üretilen aletler sayesinde, çok daha sık tercih edilmeye başlanmıştır. Paslanmaya karşı dirençli olması, sızdırmazlık özelliği ve hafifliği ilk tercih nedenleri arasında sayılabilir. Bunlara ilave olarak malzemenin istenilen ölçülerde üretilebilmesi montaj kolaylığı ve işçilik maliyetini düşürmesi de tercih sebeplerini hatırı sayılır derecede artırmaktadır.

Alüminyum Kenet Çatı Uygulama Aşamaları

Bir yapının en önemli organlarından biri olan çatıların kaplanmasında tercih edilecek malzemenin kalitesi ve ergonomik olması, binaya hem daha şık bir görünüş katmak, hem de kullanım ömrünü uzatmak için önemlidir. Metal kenet çatı, oluklarında bulunan gizli klipsler sayesinde çatı alt gövdesine tam olarak oturmakta ve arasında hiç boşluk kalmadığı için kesinlikle sızıntı yapmamaktadır.

Malzeme çeşidi olarak kullanıcıya farklı alternatifler sunan bu sistem için; bakır, galvaniz, çinko, titanyum ve alüminyum olarak tercih edilebilir. Darbelere karşı dayanıklılığı ve bakım gerektirmeyen yapısı sayesinde metal kenet çatı hem mimari estetik sağlar, hem de uzun vadede bütçe dostu olması açısından eşsizdir.

Cevap bırakın

Call Now Button0 (216) 487 00 61