Alüminyum Kenet Çatı

Uzun yıllardan beri kullanılan metal kenet çatı sistemleri, teknolojinin gelişmesi ve montajının sağlanması için üretilen aletler sayesinde, çok daha sık tercih edilmeye başlanmıştır. Paslanmaya karşı dirençli olması, sızdırmazlık özelliği ve hafifliği ilk tercih nedenleri arasında sayılabilir. Bunlara ilave olarak malzemenin istenilen ölçülerde üretilebilmesi montaj kolaylığı ve işçilik maliyetini düşürmesi de tercih sebeplerini hatırı sayılır derecede artırmaktadır.

Alüminyum Kenet Çatı Uygulama Aşamaları

Bir yapının en önemli organlarından biri olan çatıların kaplanmasında tercih edilecek malzemenin kalitesi ve ergonomik olması, binaya hem daha şık bir görünüş katmak, hem de kullanım ömrünü uzatmak için önemlidir. Metal kenet çatı, oluklarında bulunan gizli klipsler sayesinde çatı alt gövdesine tam olarak oturmakta ve arasında hiç boşluk kalmadığı için kesinlikle sızıntı yapmamaktadır.

Alüminyum derzli çatı, en hafif çatı sistemidir. Yüksek korozyon direnci, dayanıklılığı, su geçirmezliği, hafifliği ve bakım gerektirmeyen özellikleri, alüminyum ankrajı popüler bir derz çatı kaplama sistemi malzemesi haline getirmektedir. Alüminyum, yüzeyinde özel bir koruyucu tabakaya sahiptir. Koruyucu bir renkli kaplama ile birleşen bu özellik, sert hava koşullarında bile paslanmayacak, solmayacak ve etkilenmeyecek mükemmel bir alüminyum ankraj malzemesi ortaya çıkarır. Alüminyumun sağladığı korumanın yanı sıra, metal gövde görünümünü benzersiz kılan, çeşitli renk ve tonlara sahip, özel bir kaplama ile korunan, alüminyum malzemeden üretilmiş yassı bir yapı ürünüdür.

Malzeme çeşidi olarak kullanıcıya farklı alternatifler sunan bu sistem için; bakır, galvaniz, çinko, titanyum ve alüminyum olarak tercih edilebilir. Darbelere karşı dayanıklılığı ve bakım gerektirmeyen yapısı sayesinde metal kenet çatı hem mimari estetik sağlar, hem de uzun vadede bütçe dostu olması açısından eşsizdir.

Mutlaka Göz Atın! :  Titanyum Kenet Çatı Sistemleri
0 (216) 487 00 61